Antetli Kağıt


Genellikle A4 boyutunda olan Antetli kağıtlar, grup içerisinde ya da kurum dışarısında gerçek yada tüzel kişiler ile yazışmak için kullanılan kağıtlardır.

Antetli kağıtlar üzerinde firma logosu ve iletişim bilgileri bulunur. Bu bilgiler kağıda Ayrıca önem ve ciddiyet kazandırır. Bu yüzden dolayı standart bir kağıt kullanımı yerine Antetli Kağıt kullanımının kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaran en önemli tercihlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Antetli kağıtlar ile ilgili olarak bilmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntı ise bu kağıtların sadece firma logosu ve adres bilgileri ile sınırlı kalmadığıdır. Pek çok farklı özelleştirme seçenekleri bulunmaktadır. Nitekim firmamız ile iletişime geçtiğinizde, sizlere tüm bu seçenekleri sunmaktayız. Bu sayede firmanızı tam anlamıyla doğru ve etkin bir şekilde yansıtacak Antetli kağıtlar elde etmiş oluyorsunuz.

Nasıl bir Antetli kağıt tasarımı istiyorsunuz?

Ekibimiz sahibi olduğu bilgi ve tecrübe ile sizlere tam olarak istediğiniz tasarımı sunmaya hazırdır.

Tasarım sürecine dair bilmeniz gereken başlıca ayrıntılardan birkaçını aşağıdaki gibi sıralanabiliriz;

  • Bu kağıdın aynı zamanda resmi yazışmalarda da kullanılıyor olmasından dolayı, belirleyeceğiniz Tasarımın kurumsal kimliğinizi en iyi bir şekilde yansıtan bir tasarım olması gerekmektedir.
  • Kağıt üzerinde logo ve iletişim bilgileri yer alacağı için bu bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.
  • Tercih edebileceğiniz bir diğer özelleştirme seçeneği ise logonun konumudur. Buna göre logonun kağıdın sol üst ya da sağ üst kısmında yer almasını isteyebilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde personellerimiz Tüm bu ayrıntılar ve daha fazlası hakkında sizlere yardımcı olmaktadır.

Antetli kağıt fiyatı ne kadar?

Antetli kağıt fiyatları pek çok Kriter baz alınarak belirlenir. Bu yüzden dolayı sizlere kesin bir fiyat teklifi sunabilmemiz için tarafımız ile iletişime geçerek hangi boyutlarda, kaç adet, hangi renklerin ağırlıkta olacağı gibi detayları belirtmeniz durumunda sizler için en ideal fiyat teklifimizi sunabileceğiz.

Etkili ve Özgün tasarım anlayışıyla kurumsal kimliğinizi en iyi bir şekilde yansıtacak Antetli kağıtları sizlere sunuyoruz. Ayrıca fiyat bakımından da en makul seviyede teklif sunarak, ideal bir bütçeyle en etkili sonucu alabilmenizi sağlıyoruz.

Firmalar bu tür antetli kağıtları genellikle resmi yazışmaları için tercih ederler. Logo, firma ismi ve iletişim bilgilerinin hemen kağıdın arka planında basılı olması hem iletişimde kolaylık sağlar hem de firmaların çok daha prestijli görünmelerine neden olur. Ayrıca yazışmalarda antetli kağıt kullanımı karşıdaki firmaya da değer verildiğini ve önemsendiğini hissettirir.

Şirketler antetli kağıtları kendi istek ve arzuları doğrultusunda bastırabilir. Bu da şirketler için antetli kağıdın önemini artırır çünkü antetli kağıt bir çeşit özgünlük belirtisi halini alır. Antetli kağıtlar genel olarak A4 kağıdı büyüklüğünde tasarlanırlar. Firmaların logoları bu kağıtlara sağ veya sol üst köşede bulunacak şekilde saydam bir biçimde yerleştirilir. Böylece hem her firmanın kendi özgü logosuyla kağıtlar da özelleştirilir hem de saydamlığı sayesinde kağıt üzerine yazılacak olan yazı için bir sorun teşkil etmemiş olur. Adres bilgileri ise kağıdın en altına yerleştirilir.

Antetli kağıt basımında birçok farklı kağıt türü tercih edilebilir ancak seçilen kağıdın kaliteli bir kağıt olması firma açısından kalitesi göstermesi yönünden bir avantaj olacaktır. Kağıt ağırlıkları da çeşitlendirilebileceği gibi standart olarak 80 veya 90 gram arasında çeşitlilik gösterir.

Aynı zamanda firmalar dilerlerse bu kağıtların üzerlerine logolarını kabartmalı olacak şekilde de bastırabilirler. Tabi bu durum da kağıtların maliyetinin de artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kabartmalı antetli kağıtları tercih etmek isteyen bir firma iki farklı türde antetli kağıt sipariş ederek maliyetini dengeleyebilir. İç yazışmalar ve bazı dış yazışmalar için klasik bir antetli kağıt kullanılırken çok daha ciddi ve önemli yazışmalarda kabartmalı kağıtlar kullanılabilir.

Paylaş