Zarflar


Firmaya özel olarak imalatı gerçekleştirilen bu zarf modelleri aynı zamanda antetli zarflar olarak bilinir. Bunun nedeni ise bu zarfların ilgili firma ya da kuruma özel olarak tasarlanması ve bu tasarıma bağlı olarak zarf üzerinde ilgili kurum ya da firmaya dair bilgilerin yer almasıdır. Bu bilgiler arasında logo ve diğer iletişim bilgileri bulunur.

Antetli zarf tasarımı esasında yazışmalarda ilgili tarafı önemsediğinizi gösterir ve bu aynı zamanda kurumsal kimliğinizi yansıtan önemli bir ayrıntıdır. İşte bu nedenden dolayı zarf tasarımına önem verilmeli ve tasarımın her bir ayrıntısının ilgili kurumu yansıtıyor olması sağlanmalıdır. Bu aşamada alanında uzman ekibimiz sizlere yardımcı olmaya ve en iyi tasarım çözümlerini sunmaya hazırdır.

Zarf Tasarımında Önemli Olan Nedir?

Öncelikli olarak zarfın genel olarak yazışmalarda kullanılacağını biliyoruz. Bu bağlamda özellikle de firma ile müşteri arasında gerçekleşecek bu yazışmada, firmanın kurumsal kimliğini ön planda tutması gerekir. İşte bu yüzden zarf üzeri tasarım ayrıntıları önemlidir.

Buna göre;

  • Zarf üzerinde firmanın logosu anlaşılır bir şekilde, doğru bir konumda bulunudurlmalıdır
  • Zarf üzerinde firmanın adres ve diğer iletişim bilgileri eksiksiz, doğru bir şekilde ve doğru bir konumda bulunudurulmalıdır
  • Zarf üzerinde firmanın web ve e-mail adreslerinin bulunması da önemlidir
  • Eğer logo belirli bir renk ya da renklerin tonunda ağırlığa sahipse, bu durumda zarfın rengi de ideal renkte tercih edilmelidir
  • Eğer zarfın tasarlanma amacı özel bir etkinlik daveti ise bu durumda diğer özelleştirme seçeneklerinden de faydalanılmalıdır. Çünkü unutmayın ki zarfın her bir ayrıntısını özelleştirebilme seçeneklerine sahipsiniz.

Tüm bu kriterler doğrultusunda sizlere tam anlamıyla ihtiyaç duyduğunuz ve aynı zamanda kurumsal kimliğinizi de en doğru bir şekilde yansıtan bir zarf tasarımını gerçekleştiriyoruz.

Zarf Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Zarf tasarım fiyatları pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterdiğinden dolayı sizlere kesin bir fiyat teklifi sunabilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda fiyatı etkileyen başlıca unsurları; kağıdın kalitesi, ebatları, adet sayısı, yapışkanlı olması ve ne kadar, hangi özelleştirme seçeneklerini tercih ettiğiniz şeklinde sıralandırılabilir.

Antetli Zarf (Mektup Zarfı) Nedir?

Antetli zarf, müşterilerimizin tüm yazışmalarında ve fatura gönderimlerinde, profillerini kendi müşterilerine yansıtan basılı materyaldir.

Bir Antetli Zarfta Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

Antetli zarfta, firmanın logosu ve amblemiyle birlikte, adres bilgileri, internet sayfa adresi ve e-posta adresi de yer alabilir. Antetli zarf tek renk basılabileceği gibi, dileyen müşterilerimiz 4 renk baskı ile arzu ettikleri rengi ya da özel olarak seçecekleri Pantone rengi antetli kağıtlarında kullanabilirler. Özel davetler ya da özel amaçlar için şirkete özel zarf üretimi de yapılmaktadır. Bu sayede zarfın her yerine istenen desen ve baskı yapılması mümkün olabilmektedir.

Antetli Zarf Çeşitleri Nelerdir?

Antetli zarflarda, genel olarak 1. Hamut kağıt  kullanılmaktadır. Antetli zarf üretiminde kullanılan 1. Hamur kağıtlar 80 ile 120 gr arası tercih edilmektedir. Yüksek kaliteli ve kendinden yapışkan bantlı zarflar sayesinde yüklü miktarda gönderim yapan müşterilerimiz için zarfların kapatılması işlemi kolaylıkla mümkün olmaktadır.

Antetli Zarf Tasarımı ve Basımı

Antetli zarf tasarımı müşterimizden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır şekilde gelebileceği gibi, müşterilerimizin firmamızla paylaştığı şirket logoları, grafik departmanımız tarafından antetli kağıt üzerinde kullanılabilecek bir kurumsal kimlik haline getirilebilir. Özel  müşteriler ya da durumlar için az miktarda gereksinim duyulan antetli zarfların hazırlanması ve basımı, bünyemizde bulunan fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerimizde hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilir.

 

Paylaş