Makbuz


Tahsilat MakbuzularAdlı Albüm Bulunamadı.

Kurumsal müşterilerimizin muhasebe evrakları arasında en çok talep ettiği evraklardan birisi de Tahsilat Makbuzu olmaktadır. Herhangi bir ticari faaliyette ödemenin alındığına dair resmi bir belge niteliğini taşıyan Tahsilat Makbuzu belgesi, ilgili işletme ya da kurum tarafından ilgili satış işleminin gerçekleştirildiği an itibariyle oluşturulması gereken, kağıt malzemeden imal edilen bir belgedir.

Tahsilat Makbuzuun birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında tasarım farklılıkları söz konusudur. Bu nedenden dolayı tarafımız ile iletişime geçen müşterilerimizin hangi Tahsilat Makbuzu belgesine ihtiyaç duyduklarını öğreniyoruz. Bu doğrultuda ilgili Tahsilat Makbuzu için belirlenmiş standartları esas alarak, bununla birlikte siz değerli müşterimizin tarafımıza aktaracağı firmaya dair bilgiler doğrultusunda Tahsilat Makbuzuunuzu uzman personellerimiz kısa bir sürede tasarlayıp, basımını gerçekleştirecektir. Sorunsuz ve kısa bir sürede gerçekleştirilen bu aşamalar neticesinde firmanızın ihtiyaç duyduğu temel resmi evraklardan birisi olan Tahsilat Makbuzua sahip oluyorsunuz.

Tahsilat Makbuzu Tasarımında Önemli Olan Kriterler Nelerdir?

Tahsilat Makbuzu tasarımında en önemli kriterlerin başında ilgili kanunlar tarafından belirlenmiş standartlara uyum sağlıyor olmasıdır. Bu nedenden dolayı tasarımında esas olarak ilgili standartlar temel alınır ve bu şekilde basım işlemi gerçekleştirilir. Tahsilat Makbuzuun türüne göre sahip olması gereken standartlar da küçük ya da büyük ölçüde farklılık gösteriyor olmasından dolayı sizlere ne tür bir Tahsilat Makbuzu istediğinizi soruyoruz.

Öte yandan Tahsilat Makbuzu üzerinde belli başlı kısımların özelleştirilmesi gerekmektedir ki firmaya dair logo, iletişim bilgilerinin yer alacağı kısımlar başta gelmektedir. Tahsilat Makbuzu aynı zamanda herhangi bir para yatırma işlemini ifade ediyor olmasından dolayı, üzerinde ilgili işlemin gerçekleştirilmesine dair; tarih, miktar, taraflar gibi standart şablon ve bilgileri kapsamaktadır. Firmamız tüm bu esasları dikkate almaktadır.

Tahsilat Makbuzu Tasarımı ve Basımı Fiyatları Ne Kadar?

Firmamız fiyat belirleme konusunda pek çok kriteri dikkate almaktadır. Bu yüzden dolayı müşterilerimiz tarafımız ile iletişime geçmediği sürece fiyat bilgisi vermemiz olanaksızdır. Bizimle iletişime geçerek hem Tahsilat Makbuzu basımı sürecimize dair merak ettiğiniz sorular hakkında cevap bulabilir hem de ihtiyaç duyduğunuz Tahsilat Makbuzuun türüne bağlı olarak; adet sayısı, ebatlar, kağıt kalitesi gibi kriterler doğrultusunda sizler için en ideal fiyatı sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Tahsilat Tahsilat Makbuzuunda;

  • *-Tahsilat Makbuzuu düzenleyenin adi soyadi, ünvani,
  • *-Tahsilat Makbuzuun düzenleme tarihi,
  • *-parayi yatiranin adi soyadi,
  • *-yatirilan para tutari (rakam ve yazi ile),
  • *-yatirilan çek ise çekin ait oldugu banka ve çek numarasi,
  • *-parayi alanin adi, soyadi ve imzasi

yer almasi gerekir.

Tahsilat Tahsilat Makbuzuu, kullanim miktari ve Sekline bagli olarak Sürekli form veya ofset baski cilt olarak yapilabilir. ödemeler genellikle nakit ve sizin kendi isyerinizden yapiliyorsa, tahsilat Tahsilat Makbuzuunun Sürekli form olarak düzenlenmesi daha dogrudur. Bu sayede hem zamandan tasarruf edip hem de yapilan ödemeleri bilgisayarinizin muhasebe programina aninda kayit edebilirsiniz.

Tahsilatlarinizi siz karsi tarafin isyerine giderek yapiyorsaniz, tahsilat Tahsilat Makbuzuunun cilt olarak düzenlenmesi daha dogru olur. Bu durumda tahsilat Tahsilat Makbuzuunun aslini Müsterinize veren personeliniz, geri geldiginde, tahsilat Tahsilat Makbuzuunun bir örnegini bilgisayarinza kaydedebilir, yada klasörleyebilirsiniz.

Sürekli form olmayip ofset olarak basilan tahsilat Tahsilat Makbuzulari, tel cilt veya tutkal cilt olarak basilabilir. Tel cilt yapildiginda Tahsilat Makbuzularin nüshalari ciltte kalir. Tutkal cilt yapildiginda, size kalan nüshalari klasörleyebilirsiniz.

Paylaş