Cepli Dosya


Pek çok farklı sektörel firmanın ihtiyaç duyduğu en önemli tanıtım materyallerinden birisi cepli dosyalar olmaktadır. Cepli dosyalar her ne kadar bir tanıtım aracı olarak tanımlansa da, esasında oldukça farklı kullanım seçeneklerine de sahiptirler. Bu nedenden dolayı hemen her firmanın ihtiyaç duyduğu bir materyaldir ve kurumsal kimliği yansıtan önemli bir araç olduğundan, tasarımının doğru ve etkili bir şekilde yapılması önemlidir. Siz de alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçerek, ihtiyaç duyduğunuz cepli dosyalar için en etkili ve doğru kurumsal tasarımı yaptırabilirsiniz. Üstelik personellerimiz sizlere tüm özelleştirilebilir seçeneklerini sunmakta ve bu sayede tam anlamıyla talep ettiğiniz tasarıma sahip cepli dosyalar elde edilebilmektedir.

Cepli Dosyaların Tasarımında Önemli Olan Nedir?

Cepli dosyaların kullanım amaçlarını dikkate aldığımız zaman, bu dosya türlerinin tasarımında hangi ayrıntıların dikkate alınması gerektiğini de daha net bir şekilde belirleyebiliyoruz. Bu doğrultuda yazımızın başında da belirttiğimiz gibi cepli dosyaların kullanım alanı oldukça geniş ve bu doğrultuda uygulanacak olan tasarım anlayışının kurumsal kimliği genel olarak yansıtan bir tarzda olması ideal olacaktır. Nitekim aşırıya kaçan tasarım ayrıntıları, bu çok yönlü kullanım seçeneğine sahip dosyalar için ideal bir tercih olmayacaktır.

Cepli dosyalar hem potansiyel müşteri ile iletişim kurarken hem de kurum içerisinde çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı cepli dosyalar üzerinde firmaya dair; logo ve iletişim bilgilerinin yer alması ideal bir sınır olacaktır. Ayrıca firmanın logosu dikkate alınarak, ideal renk tonlarının dosya üzerinde uygulanması da doğru bir karardır.

Cepli Dosya Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

Cepli dosya tasarımına mı ihtiyacınız var? Ekibimiz uzman personellerden oluşmaktadır ve tam anlamıyla bu alanda deneyimlidir. Bu doğrultuda sizin ihtiyaç duyduğunuz tüm ayrıntıları dikkate alırız ve sizlere kurumsal kimliğinizi yansıtacak en iyi cepli dosya tasarımını yaparız. Bu bağlamda aynı zamanda sizlere en iyi fiyat teklifini sunabileceğimizi söyleyebiliriz ancak fiyat konusunda pek çok belirleyici etken olduğundan dolayı, sizlere kesin bir teklif sunabilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kağıdın kalitesi, dosya üzerinde yer alacak bilgiler, dosya sayısı ve ebatları gibi tüm ayrıntıları belirlediğimizde sizlere en ideal fiyat teklifimizi sunabileceğiz.

Günümüzün rekabetli iş dünyasında, firmalar kendilerinin tanıtımını yapmak için birçok yol izlerler. Çeşitli yerlere reklam vermek bunun bir örneği olabileceği gibi şirket yazışmalarında veya şirketin verdiği promosyon ürünlerde antetli kağıt kullanımı da bunun bir diğer örneğidir.

Cepli dosyalar ise yine antetli kağıtlar gibi şirketlerin kullanmayı tercih ettikleri bir diğer hem kullanım açısından pratik hem de firma tanıtımına yardımcı ürünlerdir. Cepli dosyalar temelde firmaların müşterilerine teklif verirken ya da iş tanıtımları yaparken kullanmaları için tasarlanmışlardır.

Aynı zamanda bir sunum aracı olarak da kullanılan cepli dosyalar, firmaların kendilerine özgü bir biçimde tekliflerini sunabileceği, bültenlerini veya şirket kataloglarını ilgili yerlere iletebileceği araçlardır.

Bu dosyalar adlarından da anlaşılacağı gibi özel cepli bölmelere sahiptirler. Bu cepli bölmeler firmalar kişisel isteklerine göre tasarlanırlar. Firmalar bu bölmelere şirketlere ait çeşitli dokümanları yerleştirebileceği gibi aynı zamanda şirketin kartvizitini veya tanıtım CD’sini de yerleştirebilirler. Böylece müşteriler için de dosyayı inceledikten sonra ilgili kişiye ulaşmaları kolaylaşmış olur.

Cepli dosyaların firmalar açısından olumlu olan pek çok özelliği vardır. Öncelikle bu dosyalar firmaların istekleri üzerine özel olarak tasarlandıkları için firmayı temsil eden bir belge niteliği taşırlar. Şık ve özenilmiş bir tasarımlarının olması firmayı müşterilerin gözünde çok daha prestijli hale getirecektir. Ya da bu dosyalarda daha eğlenceli ve dinamik tasarımların kullanılması firmanın hareketli, canlı, genç ve dinamik bir yapısının olduğunu gösterecektir ki bu bazı müşteriler için tercih sebebi olabilir.

 

Paylaş